Jdi na obsah Jdi na menu
 


Kouření ve světě

28. 1. 2007

V Evropě umírá ročně půl milionu lidí na nemoci způsobené kouřením. Např. v Německu si kouření vybírá 300 životů za den.

Ve Francii kouří 32% dospělých.

Příkladem pro Evropu může být možná Kanada - na krabičkách místo varování jsou zde přímo postižení kuřáci nebo jejich orgány. Jedná se o obrázek člověka s rakovinou plic na dýchacím přístroji, cigaretou ohnutou jako nefunkční penis s varováním, že kouř. snižuje potenci nebo těhotnou ženu s cigaretou v ruce - pod ní je napsáno, že její dítě poroste pomaleji, bude náchylné k infekčním chorobám, může být postižené nebo dokonce předčasně zemřít.

Ve Francii vysoké ceny cigaret (vysoké daně) vedly k poklesu procenta kuřáků, ale zdá se, že nevadí dospívajícím. Kouří tam 6% třináctiletých, 36% šestnáctiletých a 51% devatenáctiletých!

Kouření negativně postihuje přetížené evropské zdravotnické systémy - ty se potýkají s nedostatkem prostředků a nárůstem pacientů. V Itálii léčení chorob vyvolaných kouřením spolyká ročně 15,4 miliardy eur, ve Francii téměř 10 miliard eur a ve Velké Británii v přepočtu z liber 2,3 miliardy eur!

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

je to strašné

(my dvě, 27. 4. 2011 12:17)

je to strašné co se dnes děje a tom světě a pak se všichni lidé diví že je zemětřesení a jiné pohromi