Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zavraždil jsem jich víc, tvrdí farmář

26. 1. 2007

Obrazek

Podle obžaloby se Picktonovi dají dokázat vraždy celkem 26 žen. On sám tvrdí, že jich zabil téměř dvakrát tolik.

New Westminster - Zabil jsem 49 žen, přiznal Robert William Pickton ještě před včerejším zahájením soudního procesu. Kanadský farmář se může stát největším masovým vrahem v historii země.

A nejen to. Pokud mu soud vraždy skutečně prokáže, zařadí se Pickton do společnosti nejhorších zabijáků světové historie. V počtu obětí by se dostal mezi prvních dvacet zločinců, kteří vraždili v době po druhé světové válce.

Fronty na vraha

Oficiálně čelí 57letý majitel prasečí farmy nedaleko Vancouveru obvinění z 26 vražd. Oběti si vybíral mezi prostitutkami a narkomankami z předměstí. Ženy tajemně mizely více než deset let.

O výjimečný soudní proces panuje mezi lidmi obrovský zájem. Už v brzkých ranních hodinách se u budovy soudu šikovaly zástupy lidí, kteří doufali, že na ně zbude místo v galeriích pro veřejnost.

Velkou pozornost věnují případu i novináři, kterých se u soudu akreditovalo více než tři sta.

Předseda soudního tribunálu James Williams ale všechny přítomné varoval, že důkazy, které bude soud projednávat, mohou být velmi drastické. "Myslím, že tento proces může vystavit soudce něčemu, co může být stejně zlé jako hororový film, ale bez možnosti vypnout televizi," sdělil médiím Williams.

Tajemství mrazáku

Už teď je jisté, že činy krvelačného farmáře mohou směle konkurovat i scénářům nejděsivějších hororových snímků. Poté, co policie Picktona téměř před pěti lety zadržela, našla na jeho farmě řadu stop vedoucích k objasnění toho, co se v Port Coquitlamu u Vancouveru vlastně odehrávalo.

Části těl dvou pohřešovaných žen nalezli policisté v Picktonově mrazáku. "Hlavy byly rozťaté na dvě části. Kromě nich jsme tam našli i levé a pravé ruce a přední části obou nohou," popisuje některé z hrůzných nálezů žalobce Derill Prevett. Obě lebky z mrazáku měly viditelné střelné rány.

Tým obžaloby v procesu s masovým vrahem Picktonem

Tým obžaloby v případu masového vraha Roberta Picktona míří do soudní budovy.

Vyšetřovatelé vynaložili více než 60 milionů dolarů na podrobné prosetí půdy celého objektu a objevili mimo jiné celou řadu stop DNA Picktonových obětí. Panuje dokonce podezření, že vepřové maso, které vrah prodával, mohlo obsahovat i kusy lidských těl.

Žádný z důkazů se ale kvůli nezaujatosti poroty nesměl dostat na veřejnost před zahájením soudního líčení.

Délka procesu? Alespoň rok

Proces rozdělil předseda soudu Williams na dvě části, aby předešel enornímu zatížení poroty. V části, která začala včera, se bude zodpovídat ze šesti úmyslných zabití. Obvinění z dalších dvaceti vražd přijdou na řadu až později.

Soud s Picktonem potrvá podle odhadů nejméně rok, svědčit před ním má až 240 lidí.

Obžalovaný farmář, který kvůli své bezpečnosti usedne na speciální, proti střelbě chráněnou lavici obžalovaných, se může dočkat nejvýše doživotí - tresty smrti totiž kanadské úřady neprovádějí.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář